Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

LGS Başlangıç Ders Çalışma Programı

LGS Ders Çalışma Programımız yayında. Aşağıdaki linklere tıklayarak ders çalışma programını indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu programı uygulamadan önce kanalımızda yayınlamış olduğumuz videoyu izlemeyi unutmayın. “LGS Ders Çalışma Programı” sayesinde hedeflerinize ulaşırken adımlarınızı daha kararlı atabileceksiniz. İlerleyen zamanlarda LGS için hazırlamış olduğumuz diğer ders çalışma programlarını da sitemizden bulabileceksiniz.

LGS Çalışmalarına Nasıl Başlanmalı ?

Bildiğiniz gibi LGS’de karşınıza toplamda 90 tane soru karşınıza çıkacak. Eğer hedefiniz güzel bir lise kazanmaksa sınavdaki soruların yaklaşık olarak hepsini doğru yapmaya çalışmalısınız. İyi bir lise kazanmak hiç kolay değil bu nedenle özellikle bu sene çok sıkı bir şekilde ders çalışmanız gerekecek.

LGS’de en çok zorlanılan ders matematik bu nedenle sınava hazırlanırken matematik dersine çok fazla önem vermeniz lazım. Sizler için yaptığımız programda da matematik dersine ağırlık verdik. Sizlere tavsiyemiz her gün düzenli bir şekilde matematik dersinden sorular çözün, çok fazla soru çözerek pratiklik kazanabilir ve LGS’ye girdiğinizde soruları rahatça çözebilirsiniz.

LGS’ye hazırlanmaya ilk başladığınızda soruları çözerken az da olsa zorlanabilirsiniz. Soruları çözerken zorlanmanızdan daha normal bir durum yok çünkü sizler konuları yeni öğrenmeye başladınız. Eğer yeni nesil soruları çözmek çok fazla vaktinizi alıyorsa sizlere tavsiyem çok fazla soru çözün. Soru çözmek sizlere çok yararlı olacaktır. Ayrıca LGS’ye giren çoğu kişi sınavda süre sıkıntısı yaşamakta. Çok fazla soru çözerek hızlanabilir ve sınavda süre sıkıntısı çekmeyebilirsiniz hatta sınavda süreniz bile artabilir.

Sınava hazırlanırken bolca paragraf sorusu çözün. Sınavda karşınıza çıkacak bütün sorular çok uzun ve paragraf şeklinde. Sizler bu soruları hem hızlı hem de anlayarak okumalısınız. Eğer okuma hızınızı arttırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bolca paragraf sorusu çözmek. Çok fazla paragraf sorusu çözerek soruları hızlı bir şekilde okuyabilir ve sınavda sürenizi arttırabilirsiniz. Tüm bunları en iyi şekilde yapmak istiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz “LGS Ders Çalışma Programı“nı kullanabilirsin.

LGS Ders Çalışma Programı

Sizler için hazırlamış olduğumuz LGS ders çalışma programı hazır. Bu programı buradaki linkten tıklayarak indirebilirsiniz. Programı indirdikten sonra yazıcıdan çıktı alıp dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Ders çalışırken sizlere yapabileceğimiz bir diğer öneri ise çalışmalarınız sırasında “Pomodoro Tekniği”ni kullanmak. Bu teknik hakkında daha fazla bilgi almak için daha önce yayınlamış olduğumuz bir yazıyı okuyabilirsiniz. Aynı zamanda LGS ders çalışma programı ile bu tekniği uygularken bizim hazırlamış olduğumuz mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Uygulamamızın linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  1. Google Play Store
  2. Apple App Store

Ders çalışma programını kullandıktan sonra yorum ve önerilerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın. Yorum ve önerileriniz bizler için çok değerli. Bizlere elektronik posta adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yayınlamış olduğumuz tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Author

Yusuf TAŞÇI