Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

LGS Ertelendi, Peki şimdi ne olacak?- Yeni LGS Ders Çalışma Programı

Bildiğiniz gibi kısa süre önce MEB tarafından açıklamayla Coronavirus tedbirleri kapsamında LGS’nin erteleneceğini duyuruldu. Bu açıklamaya göre 2020 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran günü saat 09.00’da yapılacak. Yapılan bu açıklamayla birlikte açıklamayla herkesin kafasında birçok soru belirdi. Bu yazımızda kafanıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağız. İşte 2020 LGS hakkında merak ettikleriniz ve sizler için hazırladığımız ders çalışma programı…

Herkes Kendi Okulunda Sınava Girecek


Bu seneye has yapılan değişiklerle öğrencilerin sınav binasına daha rahat ulaşabilmeleri için her öğrenci kendi okulunda LGS’ ye girecek. Öğrenciler sınava girecekleri bina, sınıf,  sıra bilgilerine e-okul üzerinden ulaşabilecekler. Sınava girişi belgeleri de okul yönetimi tarafında sınavdan 30 dk önce öğrencilerin sıra bilgilerine göre sıraların üstüne bırakılacak.

Sınav öncesi her okul dezenfekte edilecek ve öğrencilerin maske takması sağlanacak. Sosyal mesafe de korunarak sırayla okullara alınacaklar. 

Yeni hazırlamış olduğumuz LGS ders çalışma programı hazır

Sizden istediğimiz bu programı indirmeniz ve bu programı kendinize göre kişiselleştirmeniz. Bu programda hangi saatte hangi dersi çalışacağınız yazmıyor sizler kendinize göre ayarlayın. Hazırlamış olduğumuz çizelge bir haftalıktır. Bu çizelgeyi her hafta tamamen doldurduğuzda yeniden çıktı alıp duvarınıza asabilirsiniz. Programımızda bulunan uyarılar bölümünü dikkate alın ve çalışmalarınızı ona göre şekillendirin.

 

Sınava hazırlanma süresince sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz ders çalışma programına buradan ulaşabilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar ;).

LGS puanınızı hesaplamak için LGS puan hesaplama sayfamıza göz atabilir ve ayrıca LGS Tercih robotumuza bakabilirsiniz.

LGS sürecinde sizlere yardımcı olmak için hazırladığım videoların bulunduğu youtube kanalıma ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli. 

Author

Yusuf TAŞÇI