Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

LGS İçin Bir Gün İçeresinde Kaç Saat Ders Çalışılmalı?

LGS sınavında iyi bir başarı elde etmek zor ama imkansız değil. LGS’ye giren kişilerin aklındaki soru işaretlerinden birisi de bir gün içerisinde kaç saat çalışılmalı sorusu. Bu kişiden kişiye göre değişebilir bu sebeple şimdi diyeceğim rakamları siz kendinize göre değiştirebilirsiniz.

LGS’ye hazırlanan kişiler bir gün içerisinde en az 2 saat çalışmalı ve bu 2 saati de olabildiğince verimli geçirmeli. En az 2 saat dedim ama hedefi yükselerde olan, fen lisesi veya iyi bir anadolu lisesi isteyen bir kişi bir gün içerisinde en az 3.5 saat çalışmalı. Bana göre ne kadar çok çalıştığınız değil çalıştığınız sürenin ne kadarını verimli geçirdiğiniz önemli. Mesela 5 saat çalıştınız ama bu 5 saatin sadece 2 saati verimli geçti o zaman sizin 5 saat çalışmanızın hiçbir anlamı yok. Bu sebeple çalıştığınız süreye çok fazla takılmayın ne kadar verimli çalıştığınıza odaklanın. Bu dediğim saat sayılarını sınav yaklaştıkça arttırın. 3.5 saati 5 saate çıkartabilirsiniz bu sizin için daha iyi olacaktır.

Author

Yusuf TAŞÇI