Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

LGS Matematik Nasıl Çalışılır?

Herkese Merhaba

Bildiğiniz gibi MEB’in yeni sınav sistemindeki 8.sınıfların girdiği sınavın ismi LGS. Liselere giriş sınavı 2 yıldır yapılıyor ve bu 2 yılda da çoğunlukla zorlanılan ders matematik bu sebeple sınava hazırlanan kişiler matematiğe çalışırken çok daha dikkatli olmalılar. Peki LGS matematikte zorlanmamak için sınava giren kişiler nasıl çalışmalı ve nelere dikkat etmeli?

LGS matematik soruları uzun ve zor bunu hepimiz biliyoruz. Soruların uzun ve zor olması matematik dersini seçici yapıyor ve matematikten yapılan her doğru diğer derslere göre daha çok puan getiriyor. Bu da matematiğe verilen önemi oldukça arttırdı. Eğer LGS matematikte zorlanmamak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri dikkatli bir şekilde not alarak okuyun.

1-Aklınızdaki sadece çalışmayanların kurduğu düşünceleri çıkartın.

Yeni nesil sorular çok zor düşüncesi. Yeni nesil soruları çözmek için önce kolaya alışmalısınız, ilk önce yeni nesil soruyu çözmeye çalışırsanız tabiki de çözemezsiniz çünkü daha kolaya bile alışamadınız. Geçen seneki veya ondan önceki sınavda iyi bir başarı elde eden kişilerin hepsi çalışmaya yeni başladıklarında yeni nesil soruları çözemiyordu. Siz kolaydan başlayarak çalışırsanız yeni nesil sorulara daha rahat alışırsınız. Sınavdaki sorular zorsa herkese zor bu sebeple soruların zor olması çalışmamanız için bir bahane değil.

2-Kitap Okuyun.

Sorular uzun olduğu için sınav anında soruları hem hızlı hem de anlayacak şekilde okumalısınız. Bu hızlı okumayı da sadece kitap okuyarak kazanabilirsiniz. Kitap okuma alışkanlığınız yoksa da her gün düzenli bir şekilde paragraf sorusu çözebilirsiniz.

3-Bolca Soru Çözün

Matematikte pratikleşme çok önemli bu pratikleşme de sadece soru ve deneme çözerek kazanılır. Bu sebeple bolca soru çözmelisiniz. Bolca soru çözdükten bir süre sonra çözdüğünüz sorular birbirine benzeyecek ve LGS sınavında çok rahat edeceksiniz.

Eğer bu yazdıklarımı sırayla yaparsanız LGS matematik size çok kolay gelecek.Umarım LGS matematikte hiç zorlanmazsınız ve istediğiniz, hedeflediğiniz liseye gidersiniz.

https://youtu.be/SyINDuKqAbs

 

 

Author

Yusuf TAŞÇI