Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

2021 LGS puan hesaplama sayfamıza hoşgeldiniz. Bu sayfayı kullanarak denemelerinizin sonucunda aldığınız puanı ve yüzdelik diliminizi öğrenebilirsiniz. LGS puan hesaplama motorumuz 2020 LGS verilerine göre güncellenmiştir ve sizlere en doğru sonucu vermek üzere tasarlanmıştır. 2021 LGS için en güncel hesaplama sayfalarından birindesiniz. Ayrıca sayfamızda LGS puanının nasıl hesaplandığını da bulabilirsiniz.
Hepinize sınavlarınızda başarılar dileriz…

Doğru Sayısı Yanlış Sayısı Boş Sayısı
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
Din Kültürü (10)
İngilizce (10)
Inkılap Tarihi (10)
Puan:
Yüzdelik Dilim:
lgs-puan-hesaplama

2021 LGS Puan Hesaplama

Sitemizde bulunan hesaplama motorlarını kullanarak LGS 2021 puan hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplama motorumuza denemelerinizde yapmış olduğunuz doğru ve yanlış miktarını girmeniz yeterlidir. Bu sayede en doğru sonuçlara ulaşabileceksiniz. Denemede elde etmiş olduğunuz netler LGS 2021 deneme puan hesaplama motoru tarafından otomatik hesaplanmaktadır.

Her dersin soru puanları farklı katsayılardan oluşmaktadır bu sebeple hesaplama motoru hazırlanırken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan katsayılar dikkate alınmıştır. Aynı zamanda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan istatistiksel veriler kullanılarak tahmini yüzdelik diliminiz de hesaplanmaktadır. Tüm veriler 2020 LGS sonuçları analiz edilerek derlenmiştir. Daha sonrasında puanınız hesaplanırken bu veriler kullanılmaktadır.

Sizlere tavsiyemiz her deneme sonrasında daha kuvvetli bir analiz yapabilmek için LGS deneme puan hesaplama motorumuzu kullanın ve deneme sonucunda elde etmiş olduğunuz LGS puanınızı hesaplayın. Öte yandan denemede yaptığınız hataların sebebini öğrenmeniz de çok önemli. Bu nedenle yanlış yapmış olduğumuz soruların analizini yapmayı unutmayın. Bu analizi yapmanız çok önemli çünkü ilerleyen denemelerde aynı soruların karşınıza çıkma ihtimali oldukça fazla.

Puan hesaplama motorumuz içerisindeki verileri her zaman güncelliyoruz çünkü sizlerin en doğru sonuçlara ulaşmanızı hedefliyoruz. Benzer şekilde sitemizde sizlerin sınavlara daha iyi hazırlanmasını sağlayacak birçok sayfaya ulaşabilirsiniz.  Örneğin, “LGS Geri Sayım” ve “Sınavdayım Market” sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Aynı şekilde çözmek istediğiniz denemeleri de sitemizden temin edebilirsiniz.

LGS Puanı Nasıl Hesaplanır?

LGS Puanı hesaplanırken her bir ders için belirlenmiş olan ham puanların derslere göre ağırlıklandırılarak özel formüller kullanılarak hesaplanır. Sonucunda ise sizlerin elinize gelen sonuç kağıdında yazan LGS Puanınız ortaya çıkmış olur. Bu arada LGS puanınız kadar LGS yüzdelik diliminiz de oldukça önemlidir. Aynı şekilde, sitemizde yüzdelik dilim hesabı da yapılmaktadır.

Yüzdelik dilim hesabı yapılırken sınava giren tüm adayların sonuçları dikkate alınır. Bu sebeple, LGS yüzdelik dilim hesaplama işlemi sonuçlarınızı değerlendirmeniz için oldukça önemlidir. Bizim sitemizde LGS puan hesaplama yapılırken 2020 LGS sonuçları dikkate alınarak hesap yapılmaktadır. Böylece sizleri en doğru sonuca ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

2021 LGS Hangi Derslerden Kaç Soru Olacak ?

  1. Oturum – Sözel

  • Türkçe – 20 Soru

  • T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük – 10 Soru

  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi – 10 Soru

  • Yabancı Dil – 10 Soru

  1. Oturum – Matematik

  • Matematik – 20 Soru

  • Fen Bilimleri – 20 Soru

2021 LGS Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

2021 LGS 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. LGS’nin birinci oturumu saat 09.30’da başlayacakken, ikinci oturumu saat 11.30’da başlayacak. 

Yeni takvime göre 2021 LGS sonuçlarının 30 Haziran 2021 tarihinde açıklaması bekleniyor. Her zaman olduğu gibi sınav sonuçları açıklandığında sitemizdeki puan hesaplama motorunun verilerini de güncelleyeceğiz.

LGS 2021 puan hesaplama motorumuzu kullandıktan sonra yada LGS sonuçları belli olduktan tercih yaparken sitemizde ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceksiniz. Ayrıca, LGS öncesinde yada sonrasında ihtiyacınız olan tüm siteleri Sınavdayım Market sayfamızdan en uygun fiyatları ile satın alabilirsiniz. 

Sitemizde sadece LGS için puanınızı hesaplayabileceğiniz bir hesap motoru değil aynı zamanda YKS (TYT-AYT) için de puan hesaplayıcı sayfamız mevcuttur. YKS (TYT-AYT) Puan hesaplama sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde, YKS için de sitemizde birçok yararlı kaynak mevcuttur.

Aynı zamanda diğer web sitemiz olan hesaplasana.net üzerinden çok daha fazla hesaplamaya ulaşabilirsiniz.

Tüm geri bildirimlerinizi mail adresimiz yolu ile bize gönderebilirsiniz.