Ana sayfa » LGS Puan Hesaplama

LGS Puan Hesaplama

Doğru SayısıYanlış SayısıBoş Sayısı
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
Din Kültürü (10)
İngilizce (10)
Inkılap Tarihi (10)
Puan:
Yüzdelik Dilim:

LGS Puan Hesaplama

Sitemizde bulunan hesaplama motorlarını kullanarak Lgs 2020 puan hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplama motorumuza denemelerinizde yapmış olduğunuz doğru ve yanlış miktarını girmeniz yeterlidir. Denemede elde etmiş olduğunuz netler LGS 2020 deneme puan hesaplama motoru tarafından otomatik hesaplanmaktadır.

Bu hesaplama motoru hazırlanırken meb tarafından açıklanan katsayılar dikkate alınmıştır. Aynı zamanda meb tarafından açıklanan istatistiksel veriler kullanılarak tahmini yüzdelik diliminiz de hesaplanmaktadır.
Sizlere tavsiyemiz her deneme sonrasında daha kuvvetli bir analiz yapabilmek için LGS deneme puan hesaplama motorumuzu her deneme sonrasında kullanın ve deneme sonucunda elde etmiş oldğunuz lgs puanınızı hesaplayın.

LGS Puanı Nasıl Hesaplanır? 

LGS Puanı hesaplanırken her bir ders için belirlenmiş olan ham puanların derslere göre ağırlıklandırılarak özel formüller kullanılarak hesaplanır. Sonucunda ise sizlerin elinize gelen sonuç kağıdında yazan LGS Puanınız ortaya çıkmış olur.

2020 LGS Hangi Derslerden Kaç Soru Olacak ?

  1. Oturum - Sözel
  • Türkçe - 20 Soru
  • T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük - 10 Soru
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi - 10 Soru
  • Yabancı Dil - 10 Soru
  1. Oturum - Matematik
  • Matematik - 20 Soru
  • Fen Bilimleri - 20 Soru

2020 LGS Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

2020 LGS 20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. LGS’nin birinci oturumu saat 09.30’da başlayacakken, ikinci oturumu saat 11.30’da başlayacak. 

Eski sonuçları daha önceden planlanan eski takvime göre 1 Temmuz’da açıklanacaktı fakat yeni takvime göre LGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil.

LGS 2020 puan hesaplama motorumuzu kullandıktan sonra yada lgs sonuçları belli olduktan tercih yaparken sizlere rehberlik edebilecek Lise Taban Puanları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece LGS için puanınızı hesaplayabileceğiniz bir hesap motoru değil aynı zamanda YKS (TYT-AYT) için de puan hesaplayıcı sayfamız mevcuttur. YKS (TYT-AYT) Puan hesaplama sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda diğer web sitemiz olan hesaplasana.net üzerinden çok daha fazla hesaplamaya ulaşabilirsiniz.

Tüm geri bildirimlerinizi mail adresimiz yolu ile bize gönderebilirsiniz.