Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

LGS için Son 2 Hafta Nasıl Çalışılmalı ?

Bildiğiniz gibi LGS için son günlere giriyoruz. Bu yazımızda son iki hafta kala neler yapmalıyız, sınav heyecanımızı nasıl azaltırız bunlardan bahsedeceğiz ve ayrıca yazının sonunda sizler için hazırladığımız Son 2 hafta ders Çalışma Programı bulunuyor.

LGS zamanı yaklaştıkça sınav stresinizin artması çok normaldir. Ama yapmanız gereken bu stresi kontrol altına alıp ders çalışmanızı, çözdüğünüz denemelere odaklanmanızı etkilemesine izin vermemektir. Bunun için kalan günlerinizi planlayın ve bu plana göre hareket etmeye çalışın. Eğer gününüzü planlayıp hangi dersin hangi konusuna  ne zaman çalışacağınıza karar verirseniz zamanınızı daha verimli kullanmış olursunuz. Böylece daha rahat ve sakin olursunuz.

LGS için Kendinize İnanın!!

 Kendinizi sınav süreci boyunca iyi bir şekilde çalıştığınıza ikna edin ve kendinize güvenin. Sıkı ve düzenli çalıştıysanız sınavda bunun meyvesini kesinlikle yersiniz. Sakin olun ve kendinize güvenin. Başaracaksınız!!! 

Deneme Sonuçlarınız Moralinizi Bozmasın

Denemelerde yaptığınız yanlışlar moralinizi bozmasın. Denemeler sınava hazırlanırken sizlere eksik olduğunuz, yanlış bildiğiniz konuları gösteren ölçeklerdir. Çözdüğünüz denemede yanlış yapmanız aynı hatayı LGS’de de yapacağınız anlamına gelmez. Aynı hatayı yapmamak için eksik olduğunuz konuyu iyi analiz edip bu kalan son iki haftayı o konuları hallederek geçirmelisiniz.

Bu konuları belirlemek içinde farklı yayınlardan bol bol deneme çözmelisiniz. Ne kadar farklı soru kalıbı görürseniz sınavda o kadar rahat edersiniz.

Bazı konuları öğrenmek için çok geç, olmadı, yapamadım gibi düşünceleri kafanızdan atın. Sınava ne kadar kaldığına değil şu anda ne yapmanız gerektiğine odaklanın. Unutmayın ki şimdiye kadar çok çalıştınız kalan son günleri de en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.

Eğer LGS için stresinizi kontrol altına alamıyorsanız sınavdan sonra ne yapacağınızı düşünüp rahatlamaya çalışabilirsiniz.

Ders Çalışma Programı Nasıl Olmalı ?

LGS için son günlere giriyoruz. Sizler için oldukça zorlayıcı olan LGS ders çalışma programımız hazır. Programımızı aşağıdaki resimleri kullanarak indirebilirsiniz. Bu programa göre hergün 3 genel deneme ve 6 tane branş denemesi çözmeniz gerekiyor. Bu programda uymanız gereken en önemli nokta ise yanlış yaptığınız soruların analizini yapmak ve bir daha benzer sorulardan hata yapmayacak şekilde öğrenmek.

LGS ders çalışma programımızın genel tablosunu aşağıdaki resimden indirebilirsiniz.

LGS ders çalışma programı çizelgesini ise aşağıdaki resimden indirebilirsiniz. Günlük çalışmalarınız için hazırlanmış bu çizelgeyi hergün doldurmaya gayret göstermeniz önemlidir. Bu sayede hedeflerinize her geçen gün daha da yaklaşabilirsiniz.

Siz çalışmaya devam ettikçe başarı sizi takip edecektir…Hepinize LGS için başarılar dilerim…

Sitemizde bulunan LGS Puan Hesaplama motorunu kullanarak denemelerinizin puanını hesaplayabilirsiniz. LGS puan hesaplama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda sitemizde bulunan branş denemelerini ve çalışma sorularını da çözmeyi unutmayın. Branş denemelerine ve çalışma sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer sitemiz olan hesaplasana.net üzerinden de aklınıza gelen tüm hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

Author

Yusuf TAŞÇI