Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
YAYINLANMA TARİHİ
Temmuz, 9, 2020
KATEGORİ
EĞİTİM
SÜRÜM
1.0.1

Pomodoro Sayacı uygulamamız sizlerden gelen yoğun istek sonucunda geliştirmeye karar verdiğimiz bir uygulama. Bir haftalık yoğun çalışmalarımızın sonunda eşsiz bir tasarımlar fonksiyonel olarak oldukça kullanışlı olan uygulamamıza hep beraber yakından bakalım.

Yazımız boyunca önce Pomodoro Tekniği’nin ne olduğuna bakacağız, sonrasında da Pomodoro Sayacı uygulamamızın nasıl kullanıldığı ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Uygulamamız Android ve iOS ile uyumlu olacak şekilde geliştirilmiştir. Sizler de uygulamamızı Google Play Store ya da Apple App Store üzerinden indirebilirsiniz.

01. Pomodoro Tekniği Nedir ?

P

Pomodoro tekniği tarihte ilk defa 1980’li yıllarda İtalyan öğrenci Francesco Cirillo tarafından geliştirilen bir tekniktir. Francesco Cirillo, zamanı verimli ve etkin bir şekilde kullanma konusunda uzun yıllar boyunca çeşitli çalışmalarda bulunmuştu. “Pomodoro” İtalyanca’da “Domates” anlamına gelmekteydi. Francesco Cirillo, pomodoro tekniğini geliştirirken mutfağında kullanılan zaman sayaçlarından ilham almıştı.

Pomodoro tekniğine göre çalışma sürelerinizi ayarlarken 25 dakika çalışma 5 dakika mola olacak şekilde ayarlıyorsunuz. Bir pomodoro toplamda 30 dakikalık bir sürece denk gelmekte ve 4 pomodoro yaparsanız sonucunda 20 dakikalık bir mola verebiliyorsunuz.

Sizlere bir gün içerisinde en az 6 pomodoro yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede günlük en az 3 saatlik bir çalışma yapmış olacaksınız. Bu çalışmalar sırasında da bizim geliştirmiş olduğumuz pomodoro sayacı uygulamasını kullanabilirsiniz.

02. Pomodoro Sayacı Uygulaması Nasıl Kullanılıyor ?

Pomodoro sayacı uygulamamız tamamen kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. Uygulamayı ilk açtığınıza çalışmaya başlamak için “BAŞLAT” butonuna basmanız yeterlidir. Pomodoro sayacı sizler için 25 dakikalık çalışma sürenizi saymaya başlayacaktır. Bu süre bittiğinde uygulama hoş bir zil sesi ile sizi uyarıyor ve dilerseniz uygulamamızdaki butonları kullanarak mola sürenizi de başlatabilirsiniz.

Pomodoro sayacı uygulamamız eşsiz olan tasarımı ve çok büyük beğeni toplayan tasarımı sayesinde motivasyonunuz daha da artacak. Tasarımsal olarak ilerleyen zamanlarda sizlerin de kendi tarzınızı oluşturmanıza izin verecek bir güncelleme yayınlayacağız. Pomodoro sayacı uygulaması hakkındaki görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşarak uygulamamızın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

03. Pomodoro Sayacı Uygulamasını İndirin

Pomodoro sayacı uygulamasını hem Google Play Store hem de Apple App Store üzerinden indirerek telefonunuzda ya da tabletinizde kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonra da “Pomodoro Sayacı” uygulamasına puan vererek uygulamamızın gelişimine destek olabilirsiniz. Uygulamamızın mağaza sayfalarına ulaşmak için aşağıdaki görsellere tıklayabilirsiniz.

Pomodoro Sayacı ile beraber yine bizim geliştirmiş olduğumuz “Çalışma Günlüğüm” uygulamasını da kullanılmasını öneriyoruz. Bu uygulama ile çalışmalarınızda çözmüş olduğunuz soru sayılarını kaydedebilir ve istatistiklerine göz atabilirsiniz.